ده نکته سئو وردپرس برای رشد ترافیک به صورت طبیعی

Loadingافزودن به علاقه مندی ها

مدتی زمانی است که از بحث ایجاد یک وب ‌سایت بدون ذکر واژه ‌های «وردپرس» و «سئو» می‌ گذرد. سیستم مدیریت محتوای Wordpress مسلما محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است که مسئول بیش از یک سوم سایت های روی بستر اینترنت است. اگر در حال ساخت یک وب سایت هستید، باید به وردپرس فکر کنید. یک صنعت کامل حول موتورهای جستجو و روشی که مردم از آنها استفاده می کنند، ساخته شده است، تمامی این ها تنها به منظور افزایش بازدید از وب سایت شما است.

ده نکته سئو وردپرس برای رشد ترافیک به صورت طبیعی

۱۰ نکته سئو وردپرس برای رشد ترافیک به صورت طبیعی

این همان کاری است که وقتی می ‌خواهید یک وب‌ سایت ایجاد کنید، انجام می ‌دهید؛ یک سیستم مدیریت محتوا برای ساخت آن انتخاب می ‌کنید و سپس از تکنیک ‌های بهینه ‌سازی موتور جستجو برای دریافت ترافیک مورد نیاز آن استفاده می ‌کنید. و اگر واقعا قصد دارید هوشمندانه بازی کنید باید سایت رقیب را نیز تجزیه و تحلیل کنید، زیرا همیشه چیزهای مفید زیادی وجود دارد که می توانید از رقبای خود یاد بگیرید. اگر به احتمال از وردپرس برای وب سایت خود استفاده می کنید و به نکات سئو نیاز دارید، به جای درستی آمده اید. در این مقاله نکاتی وجود دارد که مطمئنا ایجاد تفاوت می کند.

قالب مناسب و سازگار با سئو را انتخاب کنید

انتخاب یک تم مناسب سئو می تواند یک کار دشوار باشد. چرا؟ زیرا گاهی اوقات افراد در مورد اینکه کدام تم برای سئو آماده است/یا نه گیج می شوند. با این حال، نرم‌ افزارهای مختلفی وجود دارند که می ‌توانند تعیین کنند که آیا یک موضوع برای سئو آماده است یا خیر، اما ما نباید کاملا به آنها اعتماد کنیم. دلیل این امر ساده است؛ اکثر نویسندگان تم ها وقتی روی یک موضوع خاص کار می کنند، توجه زیادی به سئو نمی کنند. آنها همه چیزهایی را که یک موضوع ارائه می دهد به شما نشان می دهند، اما بهینه سازی کاملا به شما بستگی دارد.

قالب مناسب و سازگار با سئو را انتخاب کنید

به عنوان مثال، نویسندگان پوسته اغلب از اندازه تصویر یا فرمت رسانه ای توصیه شده استفاده نمی کنند و اگر موضوع با تحلیل‌کننده‌های سئو تست شود، می تواند نتایج ضعیفی به همراه داشته باشد. البته زمانی که از یک تم استفاده می کنید، به هر جزئیات از جمله اندازه تصویر توجه خواهید کرد. بنابراین نتایج SEO بهتر خواهد بود. علاوه بر این بسیاری از تم ‌ها مملو از فایل‌ های بزرگ هستند، پیمایش نشان ‌داده ‌شده در نسخه ‌های دمو آن ‌ها سازگار نیست، یا قوانین لینک در همه جا رعایت نمی‌شوند.

همه اینها ممکن است منجر به ارزیابی ضعیف سئو شود، اما به این معنی نیست که شما این اشتباهات را تکرار خواهید کرد. به‌ علاوه تم ‌ها مملو از گزینه ‌هایی هستند که امکانات را نشان می ‌دهند. اکثر این طرح‌ بندی‌ ها فقط سرعت سایت شما را کاهش می ‌دهند، بنابراین فقط از موارد ضروری استفاده کنید.

اگر می خواهید مطمئن شوید که تم سئو پسند است، بررسی کنید که آیا این تم پاسخگو است و در دستگاه های مختلف آماده به نظر می رسد یا خیر. همچنین فقط از نویسندگان قابل اعتماد با نمونه کارهای قوی و مهارت های برنامه نویسی چشمگیر، تم ها را خریداری کنید. کدنویسی تمیز برای یک وب سایت روان و آماده سئو بسیار مهم است.

حواستان به  گزینه “نمایش به موتورهای جستجو”  وردپرس باشد!

وردپرس دارای یک گزینه داخلی برای پنهان کردن وب سایت ها از موتورهای جستجو است. برای مثال زمانی که در حال ساختن یک وب سایت هستید و آماده نیستید که دنیا آن را ببیند، می تواند مفید باشد، اما همچنان می خواهید آن را به صورت آنلاین داشته باشید.

حواستان به  گزینه "نمایش به موتورهای جستجو"  وردپرس باشد!

این گزینه « از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند» نامیده می شود و شما فقط باید زمانی که به آن نیاز دارید از آن استفاده کنید. بنابراین اگر وب سایت شما آماده راه اندازی است، مطمئن شوید که این گزینه فعال نیست.

تنظیمات پیوند یکتا را بررسی کنید

URL هایی که در وب سایت خود استفاده می کنید یکی از مهمترین سیگنال های SEO هستند که موتورهای جستجو به آنها نگاه می کنند. گوگل از آنها به عنوان یک فاکتور رتبه ‌بندی استفاده می ‌کند و یکی از حامیان کل ایده «تنظیم لینکهای دائمی برای افراد، نه کامپیوترها» است.

در عمل چگونه به نظر می رسد؟ خب، در اینجا یک مثال از یک لینک بد، غیر سئو و غیر کاربر پسند آورده شده است:

https://persiacoders.com/?p=123

و در اینجا نحوه نمایش یک لینک ثابت سئو پسند نشان داده شده است:

https://persiacoders.com/wordpress-disable-xmlrpc

همانطور که می بینید، کاربر پسند است و اطلاعاتی در مورد محتوای صفحه ارائه می دهد. بنابراین هنگام ایجاد لینک های ثابت و اسلاگ در وردپرس بسیار مراقب باشید زیرا جایگزینی آنها دردسرساز است. تغییر آنها تعداد اشتراک ‌گذاری رسانه‌ های اجتماعی و بک لینک‌های آن صفحه را حذف می ‌کند. همچنین ممکن است پیامدهای دیگری بر رتبه بندی موتورهای جستجوی شما داشته باشد.

مدیا را بهینه کنید

هر محتوای غیر متنی که به وب سایت خود اضافه می کنید می تواند به کیفیت آن کمک کند. مردم دوست دارند تصاویر و ویدیو را ببینند و فایل های صوتی را نیز دوست دارند؛ همه اینها عناصری هستند که می توانند قدرت تعامل وب سایت شما را افزایش دهند. موتورهای جستجو این موضوع را می دانند و در خواندن این نوع محتوا بهتر می شوند و به وب سایت هایی که در ایجاد و انتشار نقش دارند، پاداش می دهند.

مدیا را بهینه کنید

بنابراین باید مدیا خود را بهینه کنید. برای مثال، اگر به دنبال بهینه سازی تصاویر در وردپرس هستید، باید مطمئن شوید که تعادل بین کیفیت و اندازه درست است. تصاویر با کیفیت پایین ممکن است سریعتر بارگیری شوند، اما به خوبی تصاویر با کیفیت بالا به نظر نخواهند رسید. با این حال هر چه کیفیت بالاتر باشد، اندازه آنها بزرگتر است و سرعت بارگذاری صفحه کندتر می شود. بنابراین مطمئن شوید که تصاویر شما شامل عنوان و متن جایگزین (Alt) است.

از دسته ها و برچسب ها استفاده کنید

دسته ‌ها و برچسب‌ ها به منظور کمک به سازماندهی محتوای خود به شما کمک می‌ کنند. آنها این کار را به روش‌ های مختلف انجام می ‌دهند؛ دسته‌ ها برای گروه ‌بندی محتوای مشابه تحت یک برچسب گسترده استفاده می‌ شوند. از سوی دیگر، برچسب ‌ها به کاربران کمک می ‌کنند تا محتوایی را که حاوی پوینتر ‌ها و موضوعات خاص است، بدون توجه به دسته ‌ای که به آن تعلق دارد، بیابند.

آنها را با هم ترکیب کنید، و دسته ها و برچسب ها راهی عالی برای کاربران شما برای پیمایش محتوای وب سایت هستند. با این حال، برای حداکثر تاثیر سئو، باید مطمئن شوید که دسته ‌ها و برچسب ‌هایی که استفاده می ‌کنید حاوی تمام کلمات کلیدی مفید هستند. فقط مطمئن شوید که کلمات کلیدی خود را با نامگذاری یکسان برچسب ها و دسته ها تکرار نمی کنید.

تگ های Heading (سرتیترها) را بهینه کنید

درست مانند دسته ها و برچسب ها برای سازماندهی محتوای متنی در وب سایت، هدینگها نیز برای سازماندهی محتویات یک محتوا استفاده می شوند. از آنها برای تقسیم مقالات به بخش های منطقی و قابل مدیریت استفاده می کنیم و خوانندگان خود را به طور روان در صفحه راهنمایی می کنیم.

تگ های Heading (سرتیترها) را بهینه کنید

بنابراین در حالی که هدینگ‌ها ممکن است به اندازه برخی ویژگی های دیگر برای موتور جستجو مهم نباشند، قرار دادن کلمات کلیدی در آنها به همان اندازه استراتژی خوبی است و مطمئنا نمی تواند ضرری داشته باشد و شما از مزایای موتورهای جستجو برای درک بهتر ساختار مقاله خود بهره مند می شوید. خوانندگان نیز از شما برای آن تشکر خواهند کرد.

از ترکیبی از لینکهای داخلی و خارجی استفاده کنید

وب سایت شما روی بستر اینترنت است. طبیعی است که در نهایت بخواهید بازدید کنندگان سایت را برای دریافت اطلاعاتی که نمی توانند در وب سایت شما پیدا کنند به سایر وب سایت ها هدایت کنید. یا حداقل آنها را به صفحه دیگری در وب سایت خود هدایت کنید. شما این کار را با افزودن لینکی در صفحه سایت انجام می ‌دهید که از صفحه دور شده و به وب‌ سایت دیگری (لینک ‌های خارجی) یا صفحه دیگری در وب‌ سایت شما (لینک‌ های داخلی) منتهی می ‌شود.

موتورهای جستجو تلاش های شما را برای اتصال محتوا در وب سایت شما و سایرین در نظر می گیرند. برای اطمینان از اینکه لزوما افراد را از وب سایت خود دور نمی کنید، مطمئن شوید که همه لینک های خارجی در یک برگه جدید باز می شوند. همچنین مشخص کنید که کدام لینک no-follow و کدام یک لینک do-follow خواهد بود.

امکان اشتراک گذاری محتوا را ساده کنید

این جمله که شما همیشه باید به جایی بروید که مخاطبان شما هستند بسیار هشدار دهنده است، اما با این وجود موضوعی درست است. این روزها، این به معنای حضور در رسانه های اجتماعی است. یکی از راه هایی که می توانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید، کانالی برای توزیع محتوا است.

امکان اشتراک گذاری محتوا را ساده کنید

آیکون‌ های رسانه ‌های اجتماعی که در اطراف محتوا در وب ‌سایت ‌ها مشاهده می‌ کنید، هدفشان این است که اشتراک‌ گذاری محتوا تا حد امکان برای بازدید کنندگان وب ‌سایت راحت ‌تر باشد. می توانید این دکمه ها را از طریق افزونه های اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی اضافه کنید. نمی توان مطمئن بود که لینک های شبکه های اجتماعی به سئو کمک می ‌کنند، اما ترافیک بیشتری را به وب‌ سایت وارد می ‌کنند.

از افزونه های سئو استفاده کنید که می توانید به آنها اعتماد کنید

یکی از آزاردهنده ترین چیزها در مورد سئو این است که تعداد زیادی مسئله کوچک وجود دارد که باید در هر صفحه در وب سایت خود بررسی کنید. اگر همه این کارها را به صورت دستی انجام دهید، بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو به سرعت به یک کار فوق العاده خسته کننده تبدیل می شود.

از افزونه های سئو استفاده کنید که می توانید به آنها اعتماد کنید

خوشبختانه برای همه ما، افزونه های وردپرس برای سئو وجود دارد که همه چیز را برای شما بسیار آسان می کند. گزینه های محبوب عبارتند از SEO وردپرس Yoast و Rank Math. اگر فکر می‌ کنید چیزی که شما نیاز دارید را ندارند، کمی در این مورد تحقیق کنید؛ گزینه های دیگری برای انتخاب وجود دارند.

در هر صفحه از یک کلمه کلیدی استفاده کنید

به عنوان مثال اگر شمع می فروشید، احتمالا هدف اصلی شما رتبه بندی برای این کلمه کلیدی (شمع) است. با این حال اگر سعی کنید از این کلمه کلیدی در هر صفحه استفاده کنید تا هر بار برای آن رتبه بندی کنید، موتورهای جستجو این موضوع را نقض سئو می دانند و مجازات می شوید. به همین دلیل در هر صفحه فقط از یک کلمه کلیدی استفاده کنید.

در هر صفحه از یک کلمه کلیدی استفاده کنید

به عبارت دیگر اگر شمع می فروشید، ممکن است برای عبارات مختلفی که شامل کلمه کلیدی شما هستند، مانند «چگونه شمع بسازیم»، «چگونه عطر شمع را انتخاب کنیم» و غیره رتبه بندی کنید. وقتی برای هر صفحه یا نوشته کلمات کلیدی ترکیبی انتخاب می‌کنید و به یکدیگر لینک می‌دهید، کلمه اصلی یعنی “شمع” را تقویت می‌کنید.

تولید محتوای درجه یک

محتوا همه چیز است؛ زیرا محتوای با کیفیت بالا کلید ورود به جمع سایت های برتر است. موتورهای جستجو این را می دانند؛ آنها می دانند که کیفیت محتوای شما با کیفیت تجربه کاربری بازدیدکنندگان شما ارتباط مستقیم دارد. از آنجایی که موتورهای جستجو در نتایج خود، بهترین سابقه را بر اساس تجربه کاربری ارائه می‌دهند، ارزش تلاش کردن را دارد تا بهترین نوع محتوا را بسازید.

تولید محتوای درجه یک

نقشه وب سایت را بسازید

هنگامی که موتورهای جستجو با وب سایت شما روبرو می شوند، باید میزان زیادی از آن را قبل از اینکه در نتایج موتورهای جستجو ظاهر شود، فهرست کنند. داشتن یک وب سایت بزرگ و پیچیده این کار را برای موتورهای جستجو بسیار سخت تر می کند. سخت ‌تر کردن کار برای موتورهای جستجو بدترین روش سئو است.

نقشه وب سایت را بسازید

برای آسان ‌تر کردن کارها برای موتورهای جستجو، که یک تمرین خوب سئو است، می ‌توانید یک نقشه سایت XML برای وب ‌سایت خود ایجاد کنید. انجام این کار با همان افزونه‌های سئو امکانپذیر است و می تواند وب سایت شما را به شدت از نظر موتور جستجو مورد پسند تر کند.

یک وب سایت واکنش گرا ایجاد کنید

همانطور که قبلا گفتیم واکنش گرایی برای سئو مهم است. همچنین برای تجربه کاربر مهم است. از یک قالب وردپرس واکنش گرا استفاده کنید که به شما امکان می دهد سایت خود را برای اندازه های مختلف صفحه تطبیق دهید.

یک وب سایت واکنش گرا ایجاد کنید

نتیجه گیری

شما نمی توانید از پتانسیل کامل یک وب سایت بدون ارائه خدمات به موتورهای جستجو استفاده کنید. مطمئنا راه ‌های دیگری برای ترغیب افراد به بازدید از وب‌ سایت وجود دارد، اما این روش ‌ها یا گران ‌تر هستند یا کمتر از انجام آن چیزی است که موتورهای جستجو از شما انتظار دارند.

بنابراین با موتورهای جستجو خوب بازی کنید و مطمئن شوید که از همان ابتدا با انتخاب یک تم وردپرس بهینه سازی شده از نظر سئو، این کار را به خوبی انجام می دهید. این ده نکته شما را در مسیر درست راهنمایی می کند. همانطور که در بهینه سازی موتورهای جستجو تجربه بیشتری دارید، می توانید برخی از تکنیک های پیشرفته تر را به کار بگیرید. با این حال، در حال حاضر، آنچه در اینجا خوانده اید مطمئنا شما را به پیش خواهد برد.

آخرین نکته اما نه کم اهمیت ترین: به خاطر داشته باشید که این یک صنعت همیشه در حال تغییر است. بنابراین با پیروی از توصیه‌ های کارشناسان با تجربه سئو همراه باشید.

این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا رای ثبت شود!

میانگین آرا 0 / 5. تعداد آرا: 0

این پست ستاره‌ای ندارد! به آن ستاره دهید!

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

چگونه سایت وردپرس خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید

چگونه سایت وردپرس خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید

چگونه سایت وردپرس خود را به کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) اضافه کنید در این راهنما، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی سایت وردپرس خود […]

10 چالش مفید سئو برای توسعه‌دهندگان وب

۱۰ چالش مفید سئو برای توسعه‌دهندگان وب

ده چالش مفید سئو برای توسعه‌دهندگان وب بالا آوردن وبسایت با کلی محتوا شاید در حد حرف، آسان باشد. اما وقتی بحث سئو و البته زمان و انرژی لازم برای […]

انجام تست سرعت وبسایت اصولی چگونه است؟

انجام تست سرعت وبسایت اصولی چگونه است؟

چگونه به درستی تست سرعت وبسایت را اجرا کنیم (۸ مورد از بهترین ابزارها) بهترین ابزارها برای اجرای تست سرعت وبسایت ابزارهای تست سرعت و نظارت بر عملکرد وبسایت رایگان […]

آیا باید عنوان صفحه (Page Title) و H1 متفاوت باشند؟

آیا باید عنوان صفحه (Page Title) و H1 متفاوت باشند؟

آیا باید عنوان صفحه (Page Title) و H1 یکی باشند؟ بیایید عنوان صفحه و H1 را مورد کندوکاو قرار دهیم و ببینیم که آیا هر دوی اینها باید یک متن […]