Com در برابر Net – تفاوت میان پسوندهای دامنه چیست

Loadingافزودن به علاقه مندی ها

Com یا Net مسئله این است! کسب و کارهایی که تازه می‌خواهند دامنه وبسایت ثبت کنند ممکن است با چالش انتخاب نام دامنه و پسوند آن روبرو شوند. در این مطلب به سوالاتی همچون: "انتخاب com. در برابر net. کدام یک برای سئو بهتر است؟" یا "تفاوت میان نام‌های دامنه .Com و .Net در چیست؟" را می دهیم.

Com در برابر Net - تفاوت میان پسوندهای دامنه چیست

Com یا Net – تفاوت میان پسوندهای دامنه چیست

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که تفاوت میان پسوندهای نام دامنه com. و net. چیست؟ انتخاب نام دامنه مناسب بسیار مهم است چرا که می‌تواند بر برندینگ و رتبه‌بندی جستجوی شما تاثیر بگذارد. در این مقاله تفاوت میان پسوندهای دامنه com. و net. و اینکه کدام یک برای وبسایت شما بهتر است را توضیح خواهیم داد.

نام پسوندهای com. و net. چه هستند؟

نام دامنه، آدرس وبسایت شما در اینترنت است. برای ما persiacoders.com است. نام دامنه همیشه پسوند دارد. گاهی اوقات به آن TLD نیز می‌گویند که مخفف Top Level Domain است. برای مثال:

  • example.com
  • example.net
  • example.org

هنگام ساخت وبسایت خود می‌توانید از میان طیف گسترده‌ای از پسوندهای دامنه انتخاب کنید. اکثر پسوندهای دامنه هیچ محدودیتی در استفاده ندارند و تعداد زیادی پسوند دامنه جدید در سال‌های اخیر ایجاد شده است.

شما باید یک پسوند نام دامنه را انتخاب کنید که متناسب با کسب و کار شما باشد و در عین حال به شما کمک کند تا یک نام تجاری قابل تشخیص در صنعت خود بسازید. بیایید نگاهی به تفاوت بین محبوب‌ترین پسوندهای دامنه com. و net. بیندازیم تا ببینیم کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است.

تفاوت میان نام‌های دامنه com. و net.

Com و Net دو مورد از محبوب‌ترین پسوندهای نام دامنه هستند. اگر پسوند نام دامنه دلخواه شما com. در دسترس نیست، ممکن است وسوسه شوید که به جای آن از یک net. استفاده کنید.با این حال، net. در اکثر موارد گزینه خوبی برای کسب و کار شما نیست.

“com” در نام دامنه com. نشان دهنده یک سایت «تجاری» است. این دامنه می‌تواند وبسایت‌های تجاری، وبسایت‌هایی که می‌خواهند به صورت آنلاین درآمد کسب کنند، وبسایت‌های شخصی، وبلاگ‌ها، نمونه کارها و موارد دیگر را پوشش دهد.

Com در برابر Net - تفاوت میان پسوندهای دامنه چیست

از طرف دیگر، “net” در پسوند نام دامنه net. مخفف “network” است. این برای ارائه دهندگان خدمات اینترنت، شبکه و ایمیل طراحی شده است. اگر درباره .org می‌پرسید، مخفف «سازمان» است و در ابتدا برای استفاده توسط سازمان‌های غیرانتفاعی در نظر گرفته شده بود.

  

چه زمانی باید نام دامنه com. را انتخاب کنید؟

پسوند دامنه com. از زمان «حباب دات کام» در اواخر دهه ۱۹۹۰ مترادف با اینترنت بوده است. بیش از ۴۰ درصد از همه نام‌های دامنه ثبت شده دامنه‌های com. هستند. سپردن نام دامنه com. برای افراد بسیار آسان‌تر از هر پسوند دامنه دیگری است. آشنا و اطمینان بخش است، به علاوه باعث می‌شود سایت شما حرفه‌ای به نظر برسد. همچنین اکثر کیبوردهای موبایل دارای دکمه اختصاصی com هستند. شما آن را برای net. (یا هر برنامه افزودنی دیگری) پیدا نخواهید کرد.

دامنه Com

فقط یک مشکل وجود دارد احتمالا متوجه شده‌اید که نام‌های دامنه com. آنقدر محبوب هستند که به نظر می‌رسد همه موارد خوب قبلا گرفته شده‌اند! (ثبت شده‌اند) با این حال، هنوز راه‌های هوشمندانه زیادی برای به دست آوردن نام دامنه عالی com. وجود دارد. در اینجا مواردی آورده شده است که باید امتحان کنید:

  • بررسی کنید که نام دامنه شما نشان دهنده کسب و کار شما و کاری است که انجام می‌دهید. به عنوان مثال، persiacoders.com بهتر از com است.
  • اگر نام دامنه مورد نظر شما ثبت شده است، می‌توانید یک کلمه قبل یا بعد از آن اضافه کنید تا منحصر به فرد شود. موقعیت مکانی شما می‌تواند در اینجا به خوبی جواب دهد. به عنوان مثال، com (این مثال‌ها فرضی هستند)
  • مطمئن شوید که نام دامنه شما به راحتی قابل تلفظ و به خاطر سپردن است. از خط فاصله یا اعداد در نام دامنه خود استفاده نکنید.
  • از مزایای تولید کننده نام دامنه آنلاین استفاده کنید. این ابزار رایگان به شما کمک می کند تا ایده‌های هوشمندانه‌ای برای نام دامنه پیدا کنید که منحصر به فرد هستند و هنوز در دسترس هستند. می‌توانید از سایت https://domainwheel.com استفاده کنید.

 

چه زمانی باید از پسوند دامنه net. استفاده کنید؟

پسوند net. هنوز در برخی موارد منطقی است. اگر اینترنت، شبکه، میزبانی پایگاه داده، میزبانی ایمیل یا خدمات مشابه ارائه می‌دهید، می‌توانید از آن استفاده کنید. حتی ممکن است بخواهید از یک نام دامنه net. استفاده کنید اگر واقعا با نام تجاری شما مطابقت دارد.

به عنوان مثال، Behance.net یک جامعه طراحی آنلاین محبوب است که از پسوند دامنه net. برای وبسایت خود استفاده می‌کند. این دامنه برای آنها مناسب است چرا که می‌خواستند شبکه‌ای از هنرمندان، طراحان و شرکت‌هایی باشند که به دنبال استعداد هستند. کمتر از ۴ درصد از همه نام‌های دامنه ثبت شده از پسوند دامنه net. استفاده می‌کنند.

چرا ممکن است وسوسه شوید از پسوند Net استفاده کنید؟

آیا تا به حال سعی کرده‌اید یک دامنه com. ثبت کنید و چیزی شبیه به این دیده باشید؟

پیشنهاد خرید دامنه net

ثبت کنندگان نام دامنه اغلب net. را به عنوان جایگزین برتر برای com. معرفی می‌کنند. این ممکن است شما را وادار کند که فکر کنید بیشتر از آنچه که هست استفاده می‌شود. حتی شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های خدمات اینترنتی و شبکه از نام دامنه com. برای تجارت خود استفاده می‌کنند. البته ۴% هنوز هم تعداد زیادی نام دامنه است. بیش از ۱۳ میلیون، در واقع.

ممکن است تعجب کنید که چه کسی از همه آن نام‌های دامنه دات نت استفاده می‌کند. در بسیاری از موارد، دامنه‌های net. واقعا مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. بسیاری از کسب و کارها یک پسوند دات نت ثبت می‌کنند تا هیچ کس دیگری نتواند آن را ثبت کند. آنها ممکن است از دامنه net. استفاده نکنند، یا ممکن است آن را به سایت com. خود لینک دهند(ریدایرکت کنند). همچنین، برخی از شرکت‌ها با net. شروع به کار کردند، چرا که نتوانستند com. مورد نظر خود را دریافت کنند. بیشتر آنها بعدا به یک پسوند دامنه com. منتقل می‌شوند و اغلب نام دامنه net. را به دلایل فنی و قانونی ثبت می‌کنند.

انتخاب com. در برابر net. کدام یک برای سئو بهتر است؟

بسیاری از کاربران ما از ما می‌پرسند که کدام پسوند دامنه به رتبه بالاتر آنها کمک می‌کند. اگر به com. یا net. نگاه می‌کنید، از منظر سئو انتخاب فرقی نمی‌کند. موتورهای جستجو با هر دو پسوند دامنه یکسان رفتار خواهند کرد. تنها روی بهترین شیوه‌های سئو تمرکز کنید و محتوای هدفمند مفید ایجاد کنید تا رتبه بالاتری کسب کنید.

بخش مهم خود نام دامنه شما است، نه پسوند. به عنوان مثال، stargardeningservices.com رتبه بهتری نسبت به starservices.net خواهد داشت، چرا که حاوی کلمه کلیدی (خدمات باغبانی) است که افراد احتمالا آن را جستجو می‌کنند.

چگونه یک نام دامنه بخریم؟

شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های میزبانی وب، اولین و آسان‌ترین راه خرید و ثبت دامنه است. البته قبل از هرچیز باید از عدم ثبت دامنه توسط شخص دیگری اطمینان حاصل نمایید. برای بررسی ثبت یا عدم ثبت دامنه می‌توانید از سایت who.is استفاده کنید و دامنه مورد نظر خود را در فیلد مربوطه وارد کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که تفاوت بین پسوندهای نام دامنه com. و net. را بیاموزید.

این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا رای ثبت شود!

میانگین آرا 0 / 5. تعداد آرا: 0

این پست ستاره‌ای ندارد! به آن ستاره دهید!

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

هفت نکته برای پاک کردن فضای حافظه هاست وب سایت

هفت نکته برای پاک کردن فضای حافظه هاست وب سایت

۷ نکته برای پاک کردن فضای حافظه هاست وب سایت در حالی که می ‌توانید هاست سایت را به یک هاست با ظرفیت بیشتر ارتقا دهید، اغلب می ‌توانید فضای […]

رفع خطای ایجاد اتصال به پایگاه داده در وردپرس

رفع خطای ایجاد اتصال به پایگاه داده در وردپرس

 هیچگونه خطای ایجاد اتصال به پایگاه داده در وردپرس را برطرف کنیم آیا خطای «خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده» را در وبسایت وردپرس خود مشاهده می‌کنید؟ این یک خطای […]

چگونه XML-RPC را در وردپرس غیرفعال کنیم

چگونه XML-RPC را در وردپرس غیرفعال کنیم

چگونه XML-RPC را برای امنیت بهتر وردپرس غیرفعال کنیم احتمالا نمی دانستید که باید XMLRPC را در وب سایت وردپرس خود غیرفعال کنید. امروزه با سرعت بیشتر اینترنت، عملکرد XML-RPC […]

تفاوت صفحه لندینگ و وبسایت چیست؟

تفاوت صفحه لندینگ و وبسایت چیست؟

تفاوت میان صفحه لندینگ و وبسایت چیست؟ صفحه لندینگ چیست؟ صفحه لندینگ یک صفحه وب مستقل است که برای یک هدف خاص طراحی شده است. این صفحه یک ابزار همه […]

بررسی انواع مختلف اعتبارنامه SSL برای وبسایت

بررسی انواع مختلف اعتبارنامه SSL برای وبسایت

بررسی انواع مختلف اعتبارنامه SSL در چند سال اخیر تعداد سازمان هایی که از اعتبارنامه های SSL استفاده می کنند به طور چشمگیری افزایش یافته است. برنامه هایی که SSL […]

هاست وبسایت شما چگونه بر سئو اثر می گذارد؟

هاست وبسایت شما چگونه بر سئو اثر می گذارد؟

چگونه هاست سایت شما بر سئو اثر می گذارد؟ برای استفاده از مزایای سئو ، کسب و کارها ابتدا باید اطمینان حاصل کنند که هاست وبسایت آنها یک هاست وب […]